Co je to laserový projektor?  |  laserové efekty?  |  laserová grafika?

Co je to laserový projektor ?

Laserový projektor je zařízení schopné vykreslit libovolný druh grafické informace. Skládá se z dvou hlavních částí - lasera (zdroj světla) a vychylovacím zařízením, které se nazývá scanner. Hlavním rozdílem mezi běžným projektorem a laserovým je tedy ve zdroji světla.

Slovo "laser" je zkratkou z anglického jazyka: Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation, což se dá volně přeložit jako: Zesilování světla stimulovanou emisí záření. Obyčejně má laserové světlo jednu vlnovou délku, ale existují i lasery, které jich produkují více.

Pro více informací o laserech, navštivte prosím http://cs.wikipedia.org/wiki/Laser.

Laser projector scheme
Laser se scannery

Potom aserový paprsek pokračuje do vychylovacího zařízení, které se zkládá ze dvou zrcadel. Ty vychylují tento paprsek tak rychle různým směrem, že ho lidské oko není schopně vidět, protože vnímá jen ucelenou grafickou informaci.

Existují různé typy laserových projektorů. Používáme hlavně jednobarevné a vícebarevné vzduchem chlazené laserové projektory, které jsou jednoduché na údržbu a instalaci.

 

Laserové efekty

Laserová show se zkládá z laserových efektů. Laserové efekty jsou přesně to pravé, co zapůsobí na publikum. Různě se pohybující tunely, roviny, vlnovky a jiné za použití laserových paprsků a zrcadel, které zakryjí celý prostor a to všechno perfektně sesynchronizované s hudbou vytvoří nezapomenutelný zážitek.

Můžete navštívit naši sekci s ukázkami, aby jste viděli lasery v akci. Malá ukázka možností laserových projektorů zde:

 

Laser effects

 

Laser effects

 

Laser effects

 

Laserová grafika

Laserové projektory jsou tím pravým prostředkem k vytvoření poutavé reklamy. Grafický příběh projektovaný laserem vytváří další dimenzi. Pomocí laserového projektoru je také možnost vytvoření různých log a animací. Je zde však také možnost vytvoření trojrozměrných laserových show, což je skutečně jeden z nejúchvatnějších zážitků, které může Vaše publikum zažít.

Laserový projektor však nefunguje na principu mechanického vychýlení laserového paprsku. Z tohoto důvodu není možné, aby zobrazoval složitější obrázky, jak pomocí standarního projektoru nebo monitoru. Kvůli těmto omezení a omezením už existujích programů, jsme byli nucení vyvynout vlastní program pro tvorbu grafiky pro laserové projektory. Náš program využívá pokročilou optimalizaci, která umožňuje vytvořit laserové obrázky tak, aby mohli být co nesložitější a co nejkvalitnější.

Laser graphics Laser graphics Laser graphics Laser graphics Laser graphics

Speciálně pro tvorbu laserových show jsme vyvynuli program, který nám umožňuje přetransformovat trojrozměrnou scénu do podoby, která nám dokáže zobrazit laserový projektor.

 

3D laser graphics convertor

Konventor 3D scény pro laser

3D laser graphics 3D laser graphics 3D laser graphics 3D laser graphics 3D laser graphics

Program je vytvořený jako zásuvný modul (plug-in) do vizualizačního systému trueSpace.Využívá sofistikované algoritmy pro nalezení důležitých řádků 3D scény a potom je převádí do formátu laserového projektoru.