Laserové projektory jsou stále více k dispozici. A většina profesionálních uživatelů čelí otázce, jak ovládat velké množství laserů. Byl to vždy problém, protože programy používané v současné době jsou omezeny počtem výstupů, nebo proto, že způsobtvoření laserové show pro velké množství laserů je časově velmi náročné.

 

LaserMatrix je zařízení, které obdrží 4 Ilda signály ze vstupu,ale ve výstupu má 8 Ilda výstupů. Ale není to jen obyčejný splitter, protože je zde velká možnost připojení nějakého výstupu bez jakéhokoli vstupu a také je zde možnost nastavit výstupní velikost, pozici a jasu v každém výstupu.

LaserMatrix device front view
LaserMatrix ze předu

 

Ovladatelnost DMX signálem dělá zařízení velmi flexibilním. LaserMatrix není omezen pouze na naše produkty, ale může být použit s jakýmkoliv software pro tvorbu laserové show.

LaserMatrix device back view
LaserMatrix ze zadu

 

Největších efektů je dosaženo použitím našeho softwaru Fiesta! 2. Speciální modul pro ovládání LaserMatrix, který je přímo integrovaný v programu Fiesta! 2 umožňuje vytvářet ohromující animované efekty pro velký počet laserových projektorů v rámci několika málo vteřin. Tyto efekty mohou být potom přehrávány v přímém přenosu v rámci živých laser show, vložené do časové osy a synchronizovaných s hudbou.

 

LaserMatrix ve fiesta! 2

 

LaserMatrix settings in Fiesta
LaserMatrix nastavení

 

LaserMatrix movement editor
LaserMatrix editor pohybu

 

LaserMatrix movement curve editor
LaserMatrix editor pohybu křivek

 

Použití LaserMatrix

Schéma ukazuje použití LaserMatrix pro ovládání 24 laserů. Je možné propojit další LaserMatrix na LaserMatrix 3. Tak můžete ovládat i 50 laserových projektorů pomocí 7 LaserMatrix-es.

LaserMatrix usage scheme
LaserMatrix schéma

Můžete použít jakýkoli software pro tvorbu laserové show a jakýkoliv DMX řadič. Pro zjednodušení Vaší práce, můžete použít program Fiesta! 2 a USB DMX řadič, který přímo podporuje LaserMatrix. Je možné synchronizovat laser-show software s programem Fiesta! 2 by eg MIDI MTC. 2 např. MIDI MTC.